Edna
http://edna.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 İleri>>
Cevapla
scherzo

Niye burayı bir tartışma-yarışma arenasına döndürdük ki...ben sadece rock n roll un türkiyede tam olarak yaşanması için bazı fedakarlıkların yapılması gerektiğini savundum müzik ve rock adına mücadele vermemiz gerektiğini düşündüğüm için o yorumu yazdım gönende ednayı seyrettikten sonra üzüldüm ve böyle olmaması gerektiğini düşündüm..sonuçta hepimiz müzik adına evrensel bir araç uğruna ortak bir noktada buluşmamız lazımken herzaman olduğu gibi siz devam edin gibi bir yorumla karşılaşmak beni bir müzisyen ve müziksever olarak üzdü...bizde barlarda ve açık hava konserlerinde sahne alıyoruz fakat repertuarımızdan asla taviz vermiyoruz belki de bi çok kişi için yanlış yapıyoruz ama bizi seven böyle sevsin tarzımız böyle diyoruz...birbirimize destek olmak varken böyle yapmamalıyız bence böyle taşlamalar yerine çok çalışarak müzik adına keyifli ve sevindirici şeyler yapmanın daha uygun olacağını düşünüyorum...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 15 Ağustos 2006 7:52 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
namorale

türkiyede heavy metal ve hardrock diyince akla ilk gelen nedir? keskin distortion’lı olabildiğince hızlı çalınan gitarlar, çoğunlukla twin giderken bi yandan crash’e abanan bateri ve twinlerle bir giden bass...
peki metalden önce müzik nedir sorusuyla yola çıkan bir zihniyet olsaydı bu ülkede günümüz isveç,finlandiya gibi müziğin gerçek anlamda algılanıp çalınabildiği ülkelere gidip orda müzik yapmak istemek durumunda kalmazdı herhalde genç müzisyenler(ki ben onlardan biriyim).
bence edna heavy metal nedir hard rock nedir diye sormadan önce müzik nedir diye soran kişilerden oluşan bir grup. Müziği ruhlarında kavramayı başarmış ve onu şarkılarına yansıtabilen bir grup.
Tabiki de müzik nedir sorusundan sonra da heavy metal ve hard rock nedir sorularını da kendilerine sormuşlar. Şarkılarına baktığınız zaman bunu algılayabilmeniz mümkün. Tabi ki eksiklikleri var daha yolun çok başındalar ama bence sağlam adım atıyorlar. Çalışmalarını yakından takip edip onları yakından tanıyan biri olarak söylüyorum bunları.
Olan değil olması gereken müziği yapıyorlar. Tutunmanın zor olduğu bar piyasasında da coverları daha popüler şarkılardan seçiyorlar tabi.  Çünkü bu bir zorunluluk Türkiye’de.
Bi de dikkatimi çeken bi şey var gönen konseriyle ilgili eleştri yapan arkadaşla en son eleştri yapan arkadaş arasındaki nick benzerliği ;)
Yolunuzda başarılar arkadaşlarım siz herzaman olduğu gibi sevdiğiniz müziği yapmaya dewam edin. Görüşmek üzere...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 14 Ağustos 2006 9:31 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
mushtak

Selamlar,

Hard Rock türünü farklı algıladığımızı düşünüyorum, zira şarkılarda hard rock soundunu bulmak gayet mümkün .  Koyduğumuz şarkılardaki türler yapmak istediklerimizin ve yapacaklarımızın çok küçük bir bölümünü oluşturuyor.  Heavy Metal ve Hard Rock’ı tür olarak yazdık çünkü bunlar yapmak istediklerimizi genel olarak karşılayan türler.  Ama şarkılarda grup soundunun çok yönlülüğü açısından bir çok türü görmek mümkün olacaktır.

Yorumun için teşekkürler.

(mushtak tarafından 14 Ağustos 2006 9:21 ÖS tarihinde degiştirildi.)

Bu mesajın yazıldığı tarih : 14 Ağustos 2006 9:15 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
muso_scherzo

Mrb! Ya kusura bakmayın ama bısey sorucam...Hardrock grubusunuz dimi?Demolarınızı dınledım ama hıc bı sekılde hardrock ’ ı andıracak bısey bulamadım...Bırak hard’ı rock bile yok gibi sanki....Bence bı tarzınızı gözden geçirin......Kolay gelsin!!!!!!!!
Bu mesajın yazıldığı tarih : 14 Ağustos 2006 3:25 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
pr_edna

Yorum için teşekkürler..hemen konuya gireyim..Gönende yaptığımız müzik bizim playlistimiz ve tarzımız değildi.Gönen istisnai bir deneyimdi.Zaten repertuara bakarsanız gönen de çaldığımız şarkıları görmezsiniz..siteyi biraz gezip,demoları  indirip de yorum yapsaydınız keşke..gönende çaldığımız(ki her iki gün de 2,5 saatten toplam 5 saatlik şarkı çaldık) yaklaşık 2 gün içerisinde çıkardığımız bir playlistti..bu playlisti hazırlarken "Gönen Sanat Cafe bar" da daha önceden sahne almış dost gruplarımız bize yol gösterici oldu ve ne gibi bir playlistle izleyici karşısına çıkmamızın makul olucağını bize onlar söyledi.Biz de ona göre bir playlist hazırlayıp oraya gittik.."rock" duruşuna ters gelir bu" diye bir yorum yapabilirsiniz belki,bunu para için ya da başka bi çıkar için yaptığımızı da düşünebilirsiniz ama yaptığımız bu değişiklik sadece gönen insanına duyduğumuz saygıdan dolayıydı..çoğunluğun istediği ve sevdiği müziği yapmak için gayret gösterdik..konserler sonunda gerçekten çok güzel tepkiler aldık ve bu kararımızda ne kadar doğru olduğumuzu gördük..gönende çıkıp gerçekten heavy metal de yapabilirdik ve paramızı yine alabilirdik.Ancak pek de alternatif mekan olmayan bir yerde çoğu insanın önyargılı yaklaştığı esesta bizim tarzımız olan bu müzik türünü icra etmenin pek de olumlu tepkiler alacağını düşünmedik..Edna’nın kendi playlistinden oluşan şarkılarla verdiği bir konseri izleyip bir sonraki yorumunuzu bunu göz önünde bulundurarak yapmanız dileğiyle...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 3 Ağustos 2006 1:23 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
scherzo

edna gönene gelmişti artık türk insanının rock ve metal anlayışını daha iyi anladım tür heavy metal hard rock ve klasik rock diye geçiyo ama neyazıkki o akşam ben bunların değil yapmak yanlarından bile geçtiğini görmedim birkere bu türleri yapmak için enstrümanlara hakim olmak gerekir yüksek bir teknik gerekir yorum gerekir vokal kötü zorla şarkı söyleyen biri var sanki sahnede sesler sürekli koma.detone zaten pop caldılar onları çalarken bile bir uyum yoktu müzik yoktu birde o halleriyle heavymetal yapacaklar demekki bu ülkede 90lı yılların başından sonra hard rock ve heavy metal dinleyicisi kalmamış umarım kendilerini gerçek yerlerinde görüp daha çok çalışıp kendilerini geliştirirler buna daha çok sevinirim onlar adına...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 31 Temmuz 2006 2:38 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
Galtow

Dayanıştık, yorulduk,  çalıştık..Herşeye "rağmen" çok güzeldi..ben tanıdığım tüm gruplara..Aida gerçeğin hayali tonik next fall göçmen akopist..hepinizi çok sevdim..buralarda olduğumuza göre bişeyler için çabaladığımıza göre..daha çook görüşcez.. :)
                                                                           ilker

(Galtow tarafından 21 Temmuz 2006 1:03 ÖS tarihinde degiştirildi.)

Bu mesajın yazıldığı tarih : 21 Temmuz 2006 1:03 ÖS
Bu mesaj rahatsız edici
 
irfanturunc

arkadaşlar tebrikler..ben şahsen müziğinizi beğendim..başarılarınızın devamı dileklerimle..

The Next Fall

thenextfall.rockmekan.com
Bu mesajın yazıldığı tarih : 21 Temmuz 2006 12:34 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
pr_edna

Arkadaşlar biz de sizi çok tebrik ediyor ve başarılarınızın sürmesini diliyoruz...yolunuz hep açık olsun...
Bu mesajın yazıldığı tarih : 20 Temmuz 2006 11:59 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
akopist

Arkadaşlar ORCHESTRAS2006 daki performansınızdan ötürü sizleri tebrik ediyorum...Yolunuz açık olsun...İyi çalışmalar...
www.akopist.rockmekan.com
ROCK DOLU GÜNLER...!
Bu mesajın yazıldığı tarih : 20 Temmuz 2006 1:42 ÖÖ
Bu mesaj rahatsız edici
 
Cevapla
<<Geri 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 İleri>>